16.04.2018
Czyste powietrze na Podhalu

W jednym z budynków w centrum Nowego Targu zainstalowany został pierwszy elektrofiltr kominowy. Dzięki współpracy z miejscowym Urzędem Miasta wytypowano nieruchomość, gdzie pracuje opalany węglem kocioł. Wydobywające się z komina spaliny mocno dawały się we znaki okolicznym mieszkańcom. Zainstalowany na poddaszu budynku elektrofiltr przeszedł już odbiór kominiarski. Jak zapewnia właściciel kotła, efekty pracy elektrofiltru z pewnością zostaną dostrzeżone, bo rozpalany jest on każdego dnia, niezależnie od pory roku.

Instalująca elektrofiltr ekipa, pracowała pod nadzorem dr inż. Roberta Kubicy z Politechniki Śląskiej w Gliwicach, który jest autorem patentu. Do elektrofiltru zastosowaliśmy również izolację termiczną, która ma znaczenie w momencie, gdy spada temperatura na zewnątrz i istnieje możliwość wykraplania się kondensatu.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.
Zobacz więcej

X