04.09.2017
Elektrofiltry na dożynkach

Podczas XXVI Krajowej Wystawy Rolniczej w Częstochowie, która towarzyszyła tegorocznym Dożynkom Jasnogórskim, Grupa CZH S.A. zaprezentowała na stoisku wystawienniczym dwa modele elektrofiltru kominowego. Był to jeden z elementów prezentacji najnowszych rozwiązań z dziedziny Odnawialnych Źródeł Energii oraz patentów gospodarki niskoemisyjnej.

Nasze stoisko zlokalizowane było w bezpośrednim sąsiedztwie Jasnej Góry w Częstochowie, gdzie 3 września zjechali rolnicy z całej Polski by świętować doroczne święto plonów. Delegacje żywo interesowały się zaprezentowanymi na stoiskach rozwiązaniami technicznymi, dzięki którym życie na terenach rolniczych staje się coraz bardziej nowoczesne i komfortowe. Nasze elektrofiltry oglądane były przede wszystkim przez wiejskich działaczy gminnych, dla których problem niskiej emisji z powszechnie stosowanych w gospodarstwach rolnych kotłów opalanych paliwami stałymi jest coraz bardziej palącym problemem. Rozwiązania, które zastosował autor patentu dr inż. Robert Kubica z Politechniki Śląskiej w Gliwicach, chwalone były przede wszystkim za skuteczne i proste działanie oraz niskie koszty eksploatacji. W Częstochowie po raz pierwszy zaprezentowaliśmy najnowszą wersję elektrofiltru kominowego, który jest mniejszy i lżejszy od poprzednich rozwiązań. Nasi rozmówcy z uznaniem doceniali też fakt, że zamontowanie urządzenia nie musi wiązać się z żadnymi przeróbkami istniejącej instalacji, a sprawność urządzania dochodzi do 90 procent, co możemy udowodnić wynikami przeprowadzonych badań. Z zainteresowaniem przyjęto też informacje, że w najbliższym czasie rozpoczniemy w kilku gminach pilotażowy program, w którym kilkaset zamontowanych urządzeń pokaże jak duży może być efekt ekologiczny i zmniejszenie uciążliwości związanej ze smogiem.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.
Zobacz więcej

X