13.03.2018
Elektrofiltry w Świętokrzyskiem

Sposób działania oraz korzyści wynikające z zastosowania elektrofiltrów do kotłów małej mocy były tematem spotkania przedstawicieli Grupy CZH S.A. z Adamem Jarubasem, Marszałkiem Województwa Świętokrzyskiego. Od wielu miesięcy, problem smogu i jakości powietrza jest przedmiotem szczególnego zainteresowania władz tego województwa.

– Ludzie rzeczywiście interesują się tym, czy jakość powietrza mieści się w granicach obowiązujących norm. Na naszym terenie mamy też miejscowości, które są uzdrowiskami i tam szczególnie zależy nam na czystości powietrza – powiedział Adam Jarubas.

Elektrofiltr kominowy, którego właścicielem jest Grupa CZH S.A. może być skutecznym narzędziem do walki ze smogiem, a jego zaletą jest fakt, że efekty widać niemal natychmiast po zainstalowaniu. Przedstawiciele Grupy CZH zaprezentowali również pomysły dotyczące zagospodarowania powstających w wyniku działania elektrofiltrów odpadów. W tej sprawie podjęto współpracę z profesor Wanda Wilczyńską-Michalik, która zajęła się analizą dostarczonych próbek.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.
Zobacz więcej

X

Ogłoszenie Zarządu Grupy CZH S.A.

W związku z dużym zainteresowaniem współpracą w zakresie dostarczenia Grupie CZH surowców energetycznych ze strony podmiotów zajmujących się handlem węglem importowanym informujemy, że mając na uwadze obecną sytuację rynkową, nie poszukujemy aktualnie nowych dostawców.

Odpowiadając na zapotrzebowanie elektrowni oraz elektrociepłowni, w ramach szerszej współpracy, Grupa CZH S.A. zajmuje się dostarczaniem surowca wysokiej klasy, sprowadzanego bezpośrednio od producentów lub ich spółek tradingowych (z pominięciem polskich pośredników), w celu wzbogacenia węgla krajowego. Węgiel, którym jesteśmy zainteresowani musi spełniać bardzo wysokie normy jakościowe, ściśle określone przez naszych Odbiorców, m.in. w zakresie wysokiej kaloryczności, i sami wyszukujemy dostawców, którzy posiadają możliwość dostarczenia takiego typu surowca.