01.12.2017
Forum na Podkarpaciu

Grupa CZH S.A. była jednym z partnerów odbywającego się w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym województwa Podkarpackiego w Jasionce Kongresu Energetycznego Future Energy Forum.

Nasze stoisko, na którym zaprezentowaliśmy elektrofiltr kominowy do instalacji grzewczych małej mocy, cieszyło się wśród odwiedzających ogromnym zainteresowaniem. Odbyliśmy wiele rozmów z przedstawicielami samorządów oraz instytucji państwowych. Nawiązano również kontakty z instytutami naukowo-badawczymi oraz firmami, które zajmują się problematyką energii odnawialnej i szeroko rozumianą ochroną środowiska.

Bardzo ważną częścią Kongresu były również panele dyskusyjne, w trakcie których uczestnicy wypowiadali się na temat problemów pojawiających się w branży energetycznej.

Do panelu „Walka ze smogiem jako wyzwanie dla nowoczesnej gospodarki – jakie są rozwiązania wprowadzane przez sektor energetyczny? Produkty dla Kowalskiego i rola OZE?”  zaproszono Adama Gorszanówa – Prezesa Grupy CZH SA.

W gronie ekspertów, którymi byli również – Paweł Sałek – Wiceminister Środowiska, Zenon Wajda – Prezes PGE Obrót, Paweł Wieczorek – Wiceprezes Solar Project, profesor Ryszard Kozłowski i dr Mirosław Łabuz z Politechniki Rzeszowskiej, zastanawiano się nad skutecznymi sposobami walki ze smogiem, który w ciągu ostatnich 2 lat stal się jednym z najżywiej omawianych zjawisk w naszym kraju.

– Nasz elektrofiltr to odpowiedź na potrzebę skutecznego produktu dostosowanego do polskich realiów, czyli tego, czym się pali w rodzimych paleniskach, w jakich urządzeniach, a jego cena jest konkurencyjna do innych rozwiązań dostępnych na rynku – powiedział Adam Gorszanów.

Podkarpacie to jeden z tych regionów, które przygotowuje się do przyjęcia tzw. uchwały antysmogowej. Zdaniem przedstawicieli władz województwa oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Rzeszowie, zaprezentowany przez Grupę CZH S.A. elektrofiltr ma szansę stać się jednym z preferowanych w walce ze smogiem rozwiązań.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.
Zobacz więcej

X