09.09.2019
Biegliśmy i pomogliśmy

Pięcioosobowa drużyna Grupy CZH SA wystartowała w ramach 8 edycji charytatywnego Biegu Business Run 2019, który odbył się w ostatnia niedzielę 8.09.2019 roku w Katowicach. Oprócz rywalizacji sportowej drużyn reprezentujących firmy i instytucje, celem biegu było zebranie funduszy, które będę przeznaczone na pomoc dla niepełnosprawnych.
Trasa biegu poprowadzona została alejkami w parku katowickiej Doliny 3 Stawów. Każdy z zawodników miał do przebiegnięcia dystans 3,7 kilometra, a czas mierzony był elektronicznie za pomocą chipa umieszonego w pałeczce przekazywanej kolejnym członkom drużyny. Do rywalizacji zgłosiło się ponad 750 zespołów, co oznacza, że na trasie pojawiło się prawie 4 tysiące biegaczy.
Tym razem aura okazała się łaskawa dla sportowców, bo po porannym deszczu, nastąpiło przejaśnienie, dzięki czemu rywalizacja mogła odbyć się w naprawdę komfortowych dla sportowców warunkach. Start nastąpił krótko po godzinie 10, ale wszystkie ekipy już wcześniej przeprowadziły intensywna rozgrzewkę, która sprawiła, że dystans można było przebiec wykorzystując maksymalna możliwość organizmu w tym dniu. Organizatorzy zadbali o to by zawodnicy dobrze czuli się nie tylko na trasie biegu, ale też wiedzieli po co i dla kogo biegną. Przedstawiono więc beneficjentów, czyli tych którzy otrzymają wsparcie w swojej walce o powrót do zdrowia.
Drużynie Grupy CZH SA udało się przebiec dystans w łącznym czasie poniżej 1 godziny 28 minut, co oznacza, ze w klasyfikacji generalnej zajęliśmy 127 miejsce. Największa satysfakcją jest jednak fakt, że nasz wysiłek przełoży się teraz na konkretne efekty czyli pomoc dla potrzebujących.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.
Zobacz więcej

X