11.05.2018
Czyste powietrze na Lubelszczyźnie

Poprawa jakości powietrza była tematem publicznej debaty pn. „Smog – zagrożenia, wyzwania, przeciwdziałanie”, która odbyła się w Lubelskim Centrum Konferencyjnym. Przedstawiciele władz samorządowych, instytucji naukowo-badawczych oraz biznesu i organizacji proekologicznych zastanawiali się jakie podjąć działania, by skutecznie walczyć z emisją trujących związków. W prezentacjach sporo uwagi poświęcono również elektrofiltrom kominowym, które oferuje Grupa CZH. Dla zainteresowanych zorganizowano również prezentację modelowego urządzenia.

Na Lubelszczyźnie problem smogu od wielu miesięcy jest tematem ożywionej dyskusji. Wśród samorządowców przeważają jednak opinie, że jest to problem, z którym włodarze gmin powinni zmierzyć się w ramach istniejących możliwości. Na zadane przez Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego pytanie „Czy potrzebne jest przygotowanie uchwały antysmogowej?” ponad 80 procent samorządowców odpowiedziało zdecydowanie, że nie. Niezależnie od dalszych kroków legislacyjnych ograniczenie niskiej emisji pozostanie jednak ważnym zadaniem, z jakim będą się musieli zmierzyć przedstawiciele lokalnych władz. Paleta możliwości jest duża, a wybór trudny. Trudno więc dziwić się, że zaprezentowany przez Grupę CZH S.A. elektrofiltr kominowy przyciągnął zainteresowanie wielu wójtów, burmistrzów i prezydentów tamtejszych miast. O jego zaletach mówili zarówno zaproszeni do dyskusji eksperci, jak i przedstawiciele biznesu i organizacji zrzeszających przedstawicieli wiodących firm.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.
Zobacz więcej

X