11.05.2018
Czyste powietrze na Lubelszczyźnie

Poprawa jakości powietrza była tematem publicznej debaty pn. „Smog – zagrożenia, wyzwania, przeciwdziałanie”, która odbyła się w Lubelskim Centrum Konferencyjnym. Przedstawiciele władz samorządowych, instytucji naukowo-badawczych oraz biznesu i organizacji proekologicznych zastanawiali się jakie podjąć działania, by skutecznie walczyć z emisją trujących związków. W prezentacjach sporo uwagi poświęcono również elektrofiltrom kominowym, które oferuje Grupa CZH. Dla zainteresowanych zorganizowano również prezentację modelowego urządzenia.

Na Lubelszczyźnie problem smogu od wielu miesięcy jest tematem ożywionej dyskusji. Wśród samorządowców przeważają jednak opinie, że jest to problem, z którym włodarze gmin powinni zmierzyć się w ramach istniejących możliwości. Na zadane przez Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego pytanie „Czy potrzebne jest przygotowanie uchwały antysmogowej?” ponad 80 procent samorządowców odpowiedziało zdecydowanie, że nie. Niezależnie od dalszych kroków legislacyjnych ograniczenie niskiej emisji pozostanie jednak ważnym zadaniem, z jakim będą się musieli zmierzyć przedstawiciele lokalnych władz. Paleta możliwości jest duża, a wybór trudny. Trudno więc dziwić się, że zaprezentowany przez Grupę CZH S.A. elektrofiltr kominowy przyciągnął zainteresowanie wielu wójtów, burmistrzów i prezydentów tamtejszych miast. O jego zaletach mówili zarówno zaproszeni do dyskusji eksperci, jak i przedstawiciele biznesu i organizacji zrzeszających przedstawicieli wiodących firm.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.
Zobacz więcej

X

Ogłoszenie Zarządu Grupy CZH S.A.

W związku z dużym zainteresowaniem współpracą w zakresie dostarczenia Grupie CZH surowców energetycznych ze strony podmiotów zajmujących się handlem węglem importowanym informujemy, że mając na uwadze obecną sytuację rynkową, nie poszukujemy aktualnie nowych dostawców.

Odpowiadając na zapotrzebowanie elektrowni oraz elektrociepłowni, w ramach szerszej współpracy, Grupa CZH S.A. zajmuje się dostarczaniem surowca wysokiej klasy, sprowadzanego bezpośrednio od producentów lub ich spółek tradingowych (z pominięciem polskich pośredników), w celu wzbogacenia węgla krajowego. Węgiel, którym jesteśmy zainteresowani musi spełniać bardzo wysokie normy jakościowe, ściśle określone przez naszych Odbiorców, m.in. w zakresie wysokiej kaloryczności, i sami wyszukujemy dostawców, którzy posiadają możliwość dostarczenia takiego typu surowca.