11.10.2018
Zielony Fenix dla Grupy CZH SA

Kapituła Fundacji na Rzecz Rozwoju Ekoenergetyki „ZIELONY FENIKS” przyznała Grupie CZH SA nagrodę specjalną Zielonego Feniksa  „Za całokształt osiągnięć w rozwoju polskiej ekoenergetyki”. To prestiżowe wyróżnienie otrzymaliśmy za skuteczne przeprowadzenie, realizowanego we współpracy z Politechniką Śląską w Gliwicach projektu „Elektrofiltr kominowy do urządzeń grzewczych małej mocy opalanych paliwami stałymi”. Projekt, którego autorem jest dr inż. Robert Kubica, pracownik naukowy Politechniki Śląskiej jest już na etapie realizacji. Kolejne, zmontowane w jednorodzinnych budynkami i komunalnych kamienicach elektrofiltry, pojawiają się na terenie całego kraju.

Ogólnopolski Festiwal Ekoenergetyki to jedna z najstarszych i najbardziej rozpoznawalnych imprez tej branży w Polsce. W tym roku miała miejsce jej X, jubileuszowa edycja.

Celem Festiwalu jest popularyzacja idei ekoenergetyki, budowanie wiedzy i kompetencji w jej wdrażaniu, wymiana doświadczeń i technologii, kontaktowanie środowisk „nauka-biznes-inwestor” ze szczególnym, zwłaszcza w ostatnich latach, uwzględnieniem zainteresowań samorządów i prosumentów. Niezwykle wartościowym modułem są „warsztaty dobrych praktyk” dzięki którym szereg zaprezentowanych rozwiązań znalazło swoich naśladowców. Nie bez znaczenia pozostaje systematyczny udział przedstawicieli zagranicy prezentujących badania, technologie, rozwiązania prawno-finansowe swych krajów (m.in. Austria, Czechy, Niemcy, Szwecja, Ukraina).

– W ostatnich latach nastąpiło niesamowite przyspieszenie w unowocześnianiu i powstawaniu nowych technologii z dziedziny szeroko rozumianej ochrony środowiska. Nie mam wątpliwości, że w najbliższym czasie będziemy jeszcze świadkami wielu naprawdę ciekawych odkryć. To po prostu potrzeba naszego czasu, a laureaci nagrody Zielonego Feniksa są tego dobrym przykładem. Podziwiam ich pomysłowość oraz osiągnięte efekty  – powiedział Aleksander Kwaśniewski Prezydent RP w latach 1995-2005 wręczając statuetki Zielonego Feniksa podczas uroczystej Gali, która odbyła się w Sali koncertowej Filharmonii Opolskiej.

W imieniu Grupy CZH SA nagrodę odebrał Krzysztof Smołka, Członek Zarządu.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.
Zobacz więcej

X