Elektrofiltr to urządzenie odpylające o niewielkich gabarytach, które może z powodzeniem ograniczyć emisję pyłu oraz toksycznych zanieczyszczeń do atmosfery.

Jednym z najważniejszych zadań realizowanych w najbliższym czasie przez samorządy będzie podjęcie skutecznych działań, których efektem stanie się poprawa jakości powietrza. Osiągnięcie tego celu w znacznej mierze zależy od ograniczenia emisji niskiej, czyli emitowanych z urządzeń komunalno-bytowych zanieczyszczeń.

Grupa CZH S.A. jako skuteczne i konkurencyjne cenowo w stosunku do innych dostępnych na rynku rozwiązań, proponuje zastosowanie elektrofiltru kominowego. Jest to projekt opracowany przez specjalistów z Wydziału Chemicznego Politechniki Śląskiej w Gliwicach, dostosowany do specyfiki polskiego rynku, a w szczególności urządzeń i rodzaju paliw wykorzystywanych w polskich warunkach. Opatentowany wynalazek doskonale sprawdza się w domkach jednorodzinnych i w małych kotłowniach oraz wielorodzinnych kamienicach stanowiących najczęściej spotykaną zabudowę w centrach polskich miast.

Elektrofiltr kominowy jest rozwiązaniem, które pozwala na skuteczne ograniczenie emisji zanieczyszczeń do powietrza.

Elektrofiltr kominowy to urządzenie odpylające o niewielkich gabarytach montowane w układzie odprowadzania spalin, które może z powodzeniem ograniczyć emisję pyłu oraz toksycznych zanieczyszczeń. Działanie urządzenia opiera się na wytworzeniu wysokiego napięcia (przy niskim, bezpiecznym natężeniu prądu) na elektrodzie umieszczonej w strumieniu spalin. Ładunki elektryczne przekazane drobinom pyłu sprawiają, że pył przyciągany jest do ścianek urządzenia, gdzie dzięki sile elektrostatycznej zostaje trawle osadzony. Obsługa polega na opróżnieniu, co kilka – kilkanaście tygodni, łatwo dostępnego pojemnika. Elektrofiltr wyposażony jest w moduł automatycznego oczyszczania powierzchni elektrody osadczej. Koszt zużywanego prądu to 2 grosze na godzinę, czyli jest porównywalny do świecącej żarówki o mocy 40 W. Łatwy system instalacji, prosta budowa i niewielkie rozmiary pozwalają montować elektrofiltry, m.in. przy ogrzewaczach pomieszczeń, piecach, kominkach, pieco-kuchniach. Skuteczność elektrofiltru wynosi od 50 do nawet 90%.

W przypadku zainteresowania naszym  produktem prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy. Przedstawimy niezobowiązującą ofertę cenową oraz zasady współpracy.

elektrofiltr@czh.pl
latacz@czh.pl

+48 32 731 35 05
+ 48 695 812 639

 

Zobacz więcej:

Ultraniska emisja

Przerobić smog

Węgiel ma przyszłość

Jak inni walczą ze złą jakością powietrza?

Holandia wolna od gazu

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.
Zobacz więcej

X

Ogłoszenie Zarządu Grupy CZH S.A.

W związku z dużym zainteresowaniem współpracą w zakresie dostarczenia Grupie CZH surowców energetycznych ze strony podmiotów zajmujących się handlem węglem importowanym informujemy, że mając na uwadze obecną sytuację rynkową, nie poszukujemy aktualnie nowych dostawców.

Odpowiadając na zapotrzebowanie elektrowni oraz elektrociepłowni, w ramach szerszej współpracy, Grupa CZH S.A. zajmuje się dostarczaniem surowca wysokiej klasy, sprowadzanego bezpośrednio od producentów lub ich spółek tradingowych (z pominięciem polskich pośredników), w celu wzbogacenia węgla krajowego. Węgiel, którym jesteśmy zainteresowani musi spełniać bardzo wysokie normy jakościowe, ściśle określone przez naszych Odbiorców, m.in. w zakresie wysokiej kaloryczności, i sami wyszukujemy dostawców, którzy posiadają możliwość dostarczenia takiego typu surowca.