Elektrofiltr to urządzenie odpylające o niewielkich gabarytach, które może z powodzeniem ograniczyć emisję pyłu oraz toksycznych zanieczyszczeń do atmosfery.

Jednym z najważniejszych zadań realizowanych w najbliższym czasie przez samorządy będzie podjęcie skutecznych działań, których efektem stanie się poprawa jakości powietrza. Osiągnięcie tego celu w znacznej mierze zależy od ograniczenia emisji niskiej, czyli emitowanych z urządzeń komunalno-bytowych zanieczyszczeń.

Grupa CZH S.A. jako skuteczne i konkurencyjne cenowo w stosunku do innych dostępnych na rynku rozwiązań, proponuje zastosowanie elektrofiltru kominowego. Jest to projekt opracowany przez specjalistów z Wydziału Chemicznego Politechniki Śląskiej w Gliwicach, dostosowany do specyfiki polskiego rynku, a w szczególności urządzeń i rodzaju paliw wykorzystywanych w polskich warunkach. Opatentowany wynalazek doskonale sprawdza się w domkach jednorodzinnych i w małych kotłowniach oraz wielorodzinnych kamienicach stanowiących najczęściej spotykaną zabudowę w centrach polskich miast.

Elektrofiltr kominowy jest rozwiązaniem, które pozwala na skuteczne ograniczenie emisji zanieczyszczeń do powietrza.

Elektrofiltr kominowy to urządzenie odpylające o niewielkich gabarytach montowane w układzie odprowadzania spalin, które może z powodzeniem ograniczyć emisję pyłu oraz toksycznych zanieczyszczeń. Działanie urządzenia opiera się na wytworzeniu wysokiego napięcia (przy niskim, bezpiecznym natężeniu prądu) na elektrodzie umieszczonej w strumieniu spalin. Ładunki elektryczne przekazane drobinom pyłu sprawiają, że pył przyciągany jest do ścianek urządzenia, gdzie dzięki sile elektrostatycznej zostaje trawle osadzony. Obsługa polega na opróżnieniu, co kilka – kilkanaście tygodni, łatwo dostępnego pojemnika. Elektrofiltr wyposażony jest w moduł automatycznego oczyszczania powierzchni elektrody osadczej. Koszt zużywanego prądu to 2 grosze na godzinę, czyli jest porównywalny do świecącej żarówki o mocy 40 W. Łatwy system instalacji, prosta budowa i niewielkie rozmiary pozwalają montować elektrofiltry, m.in. przy ogrzewaczach pomieszczeń, piecach, kominkach, pieco-kuchniach. Skuteczność elektrofiltru wynosi od 50 do nawet 90%.

W przypadku zainteresowania naszym  produktem prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy. Przedstawimy niezobowiązującą ofertę cenową oraz zasady współpracy.

elektrofiltr@czh.pl
latacz@czh.pl

+48 32 731 35 05
+ 48 695 812 639

 

Zobacz więcej:

Ultraniska emisja

Przerobić smog

Węgiel ma przyszłość

Jak inni walczą ze złą jakością powietrza?

Holandia wolna od gazu

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.
Zobacz więcej

X